Znamy już wszystkie atrakcje Gali Finałowej Stalex Ligi

Gala Finałowa trzynastej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga” powinna zadowolić nie tylko kibiców piłkarskich, choć oczywiście mecze o brązowy i złoty medal będą głównymi wydarzeniami tego wieczoru. O trzecie miejsce zmierzą się dwie drużyny, dla których będzie to pierwszy udział w Gali Finałowej w historii ich występów i jedna z nich zdobędzie swój pierwszy medal. O brązowe krążki powalczą GMD Plus Aut-Mor Bukowiec oraz Proflex/Agnes/Eko-Mur/POL-HEM. W Wielkim Finale natomiast zagrają Raf-Mix&Partnerzy oraz Gresta/Espack/Sadowska. Dla utytułowanej drużyny Raf-Mix’a będzie to walka o piąte mistrzostwo w historii. Gresta ma dużo skromniejszy dorobek, bo do tej pory wywalczyła tylko jeden brązowy medal, a sam udział w ścisłym finale jest dla tego zespołu już największym sukcesem w historii startów w świeckiej halówce.

Jak co roku, spółka Vistula-Park Świecie, organizatora Stalex Ligi zadbała o odpowiednią oprawę Gali Finałowej. Do wcześniej zapowiadanych gości – komentatora Polsatu Bożydara Iwanowa oraz znanego piłkarza Macieja Żurawskiego doszli kolejni znamienici goście. Podczas gali będziemy mogli podziwiać między innymi popisy Rademeneza – Radosława Blonkowskiego, rekordzisty Polski w rapowaniu na żywo. Podczas gali po raz pierwszy wystąpi również iluzjonista. Pokazy magii zaprezentuje Tomasz Jusza, natomiast akrobaci z grupy Nashi Art. zaprezentują show w specjalnym kole. Nie zabraknie również pięknych dziewcząt. Organizatorzy zaprosili na galę zespół cheerleaderek Luvadance Bydgoszcz.

Powoli odsłaniając karty, Zarząd Stalex Ligi zostawił sobie jeszcze na sam koniec prawdziwą bombę. Okazało się, że mecz finałowy poprowadzi najsłynniejszy obecnie sędzia piłkarski – Szymon Marciniak! To arbiter światowego formatu, który sędziował już mecze Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz elitarnej Ligi Mistrzów.

– Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że dwa tygodnie temu mecz Ligi Mistrzów – Atletico Madryt – Liverpool komentował Bożydar Iwanow, a sędziował Szymon Marciniak. W sobotę obu panów zobaczymy w Świeciu podczas Gali Finałowej Stalex Ligi – zapowiada Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. – Myślę, że znów udało nam się zgromadzić gości z najwyższej półki. Wstęp na galę jest oczywiście jak co roku bezpłatny, bo to forma naszego podziękowania za cały sezon zarówno dla zawodników, jak i kibiców – dodaje Prezes.

Gala Finałowa rozpocznie się o godzinie 17.00, natomiast Wielki Finał zaplanowano ok. godziny 18.30.