Kilka zdań o systemie rozgrywek, czyli jak gramy dalej?

Odpowiadając na Wasze pytania, wyjaśniamy, w jakim systemie rozgrywamy decydujące mecze Stalex Ligi:

III liga:

Tu jest sprawa prosta, każdy gra z każdym po jednym meczu i na koniec powstaje tabela III ligi. Najlepszy zespół zdobywa tytuł Mistrza III ligi i puchar, który odbierze na Gali Finałowej, a także prawo bycia rozstawionym w losowaniu grup eliminacyjnych w kolejnym sezonie. Ponadto trzecioligowcy walczą o miejsca końcowe 15 – 20.

II liga:

Spośród sześciu zespołów, awans do Rundy Barażowej wywalczą 4 najlepsze drużyny. Dwie ostatnie kończą rozgrywki na miejscach 13 – 14. Wiadomo już, że po wycofaniu z rozgrywek ostatnie miejsce w II lidze, a zarazem 14. miejsce w całych rozgrywkach zajmuje Olimpia Drzycim.

Mistrz II ligi uzyskuje ponadto puchar za mistrzostwo oraz bezpośredni awans do Stalex Extraligi w sezonie 2020/21. Wicemistrz II ligi zagra baraż o awans do Stalex Extraligi w sezonie 2020/21 z 7. zespołem Extraligi.

 

Extraliga:

Drużyny z miejsc 1-4 bezpośrednio awansują do ćwierćfinałów. Zespoły z miejsc 5 – 8 zagrają w Rundzie Barażowej, przy czym 8. zespół notuje spadek z Extraligi, a siódmy zespół będzie grał w barażu o utrzymanie – który będzie jednocześnie barażem o awans do ćwierćfinału.

System gier w rundzie barażowej (1 mecz):

  1. zespół Extraliga vs 4. zespół II liga
  2. zespół Extraliga vs 3. zespół II liga
  3. zespół Extraliga vs 2. zespół II liga – jednocześnie jest to mecz o prawo do gry w Extralidze w kolejnym sezonie
  4. zespół Extraliga vs 1. Zespół II liga

 

Ćwierćfinały (w formule mecz i rewanż):

Zespoły z miejsc 1 – 4 z Extraligi grają ze zwycięzcami rundy barażowej według klucza rozstawień. Drużyna z 1. miejsca z Extraligi gra z najniżej rozstawionym zespołem spośród zwycięzców rundy barażowej. W zależności od tego kto wygra baraże, najniżej rozstawionym zespołem zawsze będzie zespół, który został sklasyfikowany na najniższym miejscu w II lidze, chyba, że wszystkie baraże wygrają pierwszoligowcy, wtedy będzie to 8. zespół Extraligi.

Zwycięzcy ćwierćfinałów, awansują bezpośrednio do półfinałów.

Półfinały:

Jeden mecz – pary będę zestawione ponownie według klucza rozstawień, a więc najwyżej notowany zespół po rundzie zasadniczej zagra z najniżej notowanym zespołem spośród półfinalistów.

Reszta do samej Gali Finałowej, jak co roku. W razie niejasności, prosimy kierować pytania na naszym FB.