Inauguracja II ligi

31 bramek obejrzeliśmy na inaugurację rozgrywek II ligi. Pierwszym liderem został zespół Radboxu.

Radbox – Olimpia Drzycim 10:4 (2:1)

Bramki:

Radbox – Wiśniewski 4, Chabowski 2, Janus 2, Cerajewski 1, bramka samobójcza 1

Olimpia – Wydef 1, Krohn 1, Sobolewski 1, Nolberczak 1

MVP – Wiśniewski (Radbox)

Mecz rozpoczął się od trafienia będącego ostatnio w dobrej formie Sobolewskiego. W pierwszej połowie zespół Radboxu miał spore problemy, aby zagrozić bramce strzeżonej przez Kociembę. Mimo kłopotów na drugie 15 minut Radbox wychodził prowadząc 2:1. Swój najlepszy mecz w tym sezonie rozgrywał Wiśniewski, który zakończył to spotkanie z 4 bramkami. Im dłużej trwało to spotkanie przewaga umiejętności technicznych coraz bardziej kierowała się w stronę zespołu Radka Podgórskiego. Olimpia walczyła, starała się jak mogła jednak tego dnia było to za mało na Radbox. Mimo straty 10 bramek dobre zawody rozegrał Kociemba, broniąc aż 24 strzały rywali. Radbox uczynił pierwszy ważny krok ku ewentualnemu zwycięstwu w II lidze.

Azymut Transport – Noe-Trans Przysiersk 7:4 (3:1)

Bramki:

Azymut – Nawrocki 2, Kwirant 2, Konieczka 2, Przesmycki 1

Noe-Trans – Jackowski 2, Orłowski 1, Kasperski 1

Czerwona kartka – Kasperski (Noe-Trans Przysiersk) – za drugą żółtą

MVP – Kwirant (Azymut Transport)

Zdecydowanie najlepsze spotkanie przedświątecznej soboty. Oba zespoły do tej rywalizacji przystąpiły z wielką wolą wygranej, co przełożyło się na nasz parkiet. Noe objęło prowadzenie po strzale wracającego po absencji kartkowej Jackowskiego. Potem dwa trafienia Kwiranta i jedno Konieczki, po czym schodziliśmy na przerwę przy wyniku 3:1. Na początku drugiej części Noe doprowadziło do wyniku 3:3, co zwiastowało emocje na pozostałe minuty. Na boisku zaczęły przeważać złe emocje, co przerodziło się w czerwoną kartkę dla Kasperskiego. Gracze zaczęli dyskutować z arbitrami, a czas Noe Trans uciekał. Azymut bardzo dobrze rozegrał końcówkę spotkania zdobywając bardzo ważne pierwsze 3 punkty.

GMD Plus/Aut-Mor – KP/Apis 3:3 (2:2)

Bramki:

GMD – Medunytsia 1, Czarnowski 1, Ejankowski 1

KP/Apis – Dolewski 2, Romanowski 1

MVP – Dolewski (KP/Apis)

Ostatnie spotkanie w ramach II ligi zakończyło się podziałem punktów. Jeżewianie mimo braku Ligmanowskiego postawili wysokie warunki najlepszej drużynie z eliminacji. Mecz cały czas toczony był głównie w środkowej części boiska. Żaden z graczy nie potrafił wziąć na siebie ciężaru odpowiedzialności za rezultat swojej drużyny. Najjaśniejszym punktem tego wyrównanego spotkania był chyba Dolewski, autor 2 bramek dla KP/Apis. Strata punktów dla obu ekip jest z pewnością na rękę wszystkim pozostałym drugoligowcom. Teraz każde kolejne spotkanie będzie miało dodatkowy ciężar, myśląc o wysokich lokatach na koniec ligi.